Diszbaromfi Tartók Baráti Köre (Farád) 36 70/556-0746

Örömmel tudatjuk önökkel, megalakult a Farádi Díszbaromfi Tenyésztők Baráti Köre. Céljaink között nem az egyéni haszonszerzés, hanem az egymás közötti baráti viszony kialakítása az elsődleges szempont.

Tulajdonságok:

 Teste kissé zömök, nyaka közepesen hosszú, csüdje tollatlan, feje és nyaka tollal jól fedett. Taraja és állebenye sem a hím-, sem a nőivarúnak nincs. A tojók intenzív tartásnál (fűtött, világított helyen) 6 hetesen, természetes tartásnál 10-12 hetesen kezdenek el tojni.

 Éves tojáshozama: kb. 250-300 db

A tojások átlagos tömege: 15-17g


Gyűrűmérete: 6,5-ös, nagyobb testűeknél : 7-es

Keltetés: A háziasított japánfürj nem kotlik, tojásain nem ül meg, ezért utódainak kiköltéséhez idegen kotlós szükséges. Természetes keltetésre legalkalmasabb a törpe tyúk. Nehezebb testű baromfi alá ne tegyünk fürjtojásokat. Egy törpetyúkkotlós 20-25 fürjtojást tud megülni és azokat kellő eredménnyel ki is költi. Egész éven át, folyamatosan keltethetjük a fürjtojásokat mesterséges úton, keltetőgéppel. A tárolóhelyről a keltetőbe érkezett tojásokat áttvizsgáljuk, szükség esetén megtisztítjuk a szennyeződéstől. A keltetőbe érkezett tojásokat a gépberakás előtt 6-8 órát pihentetni kell. Ez idő egyúttal arra is szolgál, hogy a tojások hőmérsékletét fokozatosan emeljük.

,,A háziasított japánfürj nem kotlik, tojásain nem ül meg...'',

Azért van kivétel:

 Nekem az egyik idén már kétszer kotlott:

1. költés: 4 tojásból 2 kisfürj + 9 japán tyúk alatt kelt, de ezeket is elfogadta.

2 költés: 3 tojásból 2 kisfürj

Nagyon jó anya, még 3 nap múlva is elfogadta, a sajátjai mellé a keltetőben kelt idegen csibét, sőt, még egy kisgyöngyösre is vigyázott, még kikelt a tobbi a keltetőben.

Nevelés:  A fürjcsibék fogadása előtt a legkisebb zugot is takarítsuk ki, a takarítás után pedig fertőtlenítés és szellőztetés következzék. A baromfi indítótakarmány beszerzése előzze meg a naposfürjek érkezését. A fürjcsibék a kelést követően pár órán belül megtanulnak enni. Etetésükről, itatásukról már az első 24 órában gondoskodnunk kell, ajánlható első nap a kamillás víz itatása. Etetésükre a legalkalmasabb a fácán indítótáp lenne, de szükség esetén a pulyka- vagy csirke-indító keveréktakarmány is megfelel.

Takarmányozás:

A japánfürj takarmányozására szinte bármilyen csibetáp alkalmas. A legfontosabb dolog, hogy min. 18 % fehérjetartalma legyen. Ha mód van magasabb (20-21%) fehérjetartalmú tápot beszerezni, a tojások nagyobbak lesznek. Megeszi a dercés tápot is, de szívesebben fogyasztja a morzsázottat. Figyelembe véve a baromfi indító vagy nevelő tápok kalcium és foszfortartalmát, mészkő hozzákeverése szükséges. Szinte minden takarmányboltban vásárolható mészkőgríz. Szemcsemérete alapján ez a legmegfelelőbb. 100 kg baromfi táphoz 8 kg mészkőgríz ajánlott. Nagyon szeretik a zöldet (Pl.: tyúkhúr, saláta) és az apró magvakat is (Pl.:Köles, repce).




Weblap látogatottság számláló:

Mai: 7
Tegnapi: 1
Heti: 8
Havi: 30
Össz.: 14 797

Látogatottság növelés
Oldal: Fürj jellemzése:
Diszbaromfi Tartók Baráti Köre (Farád) 36 70/556-0746 - © 2008 - 2024 - csupacsuri.hupont.hu

A honlap magyarul nem csak a weblap első oldalát jelenti, minden oldal együtt a honlap.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »